![](https://proini.news/_site/wp-content/uploads/2024/01/%CE%9B%CE%99%CE%9C%CE%91%CE%9D%CE%99-%CE%9A%CE%A5%CE%9B%CE%9B%CE%97%CE%9D%CE%97%CE%A3-1024x577.jpg)
Ολοκληρώθηκε η κατασκευή του έργου διαμόρφωσης της ανατολικής χερσαίας ζώνης στο λιμάνι της Κυλλήνης. Το έργο, συνολικού προϋπολογισμού 50.000 ευρώ, αφορούσε την διαμόρφωση δρόμου πρόσβασης μήκους περίπου 90μ. και πλάτους 8 μ. καθώς και την επισκευή της υφιστάμενης γλύστρας.
Συγκεκριμένα, κατασκευάστηκαν δύο κλάδοι ώστε να γίνει η κατάλληλη προσαρμογή με την υφιστάμενη κατάσταση άλλα και για την καλύτερη σύνδεση και προσέγγιση με την υφιστάμενη ράμπα ανέλκυσης και καθέλκυσης σκαφών (γλύστρα). Επίσης, επιτεύχθηκε η σύνδεση με τις εγκαταστάσεις του Ιστιοπλοϊκού Ομίλου Κυλλήνης, ώστε να είναι δυνατή η προσέγγιση από οποιοδήποτε σημείο του λιμανιού.
Πηγή
Δεν υπάρχουν σχόλια
Δημοσίευση σχολίου
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.