latest

728x90

468x60

Γ΄ Εθνική: Τεράστιο «διπλό» ο ΠΑΟΒ στα Μέγαρα-Η βαθμολογία

O ΠΑΟ Βάρδας για την 15η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, παρά τα προβλήματα νίκησε 2-4 τον Βύζαντα στα Μέγαρα και πήρε βαθμολογική ανάσα. Η ομάδα του Γιώργου Λαμπρόπουλου νίκησε και τα προβλήματα καθώς αγωνίστηκε χωρίς τους τιμωρημένους Μπίσα, Παπασπηλιόπουλο και τον Παπαχριστόπουλο, ενώ τραυματίστηκε στην προθέρμανση και δεν αγωνίστηκε ο Μικελάτος. Επιπλέον, στο 39΄, με το σκορ στο 1-2, αποχώρησε τραυματίας και ο αρχηγός Αντώνης Λιόσης.

Ο ΠΑΟΒ βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, μόλις στο 7ο λεπτό με γκολ του Χατζάκου, ωστόσο απάντησε με δύο γκολ μέσα σε 6 λεπτά. Στο 24΄ ο Λαθύρης ισοφάρισε 1-1 και στο 30΄ ο Κώστας Τσεκούρας έκανε το 1-2, ο οποίος μάλιστα Κ. Τσεκούρας μπήκε την τελευταία στιγμή στην 11άδα, στη θέση του Μικελάτου. Τέσσερα λεπτά μετά το 1-2, ο διαιτητής Δημαράκης από τα Δωδεκάνησα είδε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Διονυσόπουλου στον Χαϊκάλη, αλλά ο Μάκης Τσεκούρας απέκρουσε.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΟΒ σκόραρε άλλες δύο φορές. Στο 51΄ με τον Κώστα Τσεκούρα ξανά, από εκτέλεση κόρνερ του Λαθύρη και στο 78΄ με πέναλτι του Λαθύρη, που κέρδισε ο Δουλαβέρης.

Βύζας: Λέτσο, Δρυμούσης (46΄ Ντερμίσι), Ρεσούλι, Μουσκάι, Καρδάμης, Χατζημελετιάδης, Γκολφινόπουλος, Φουάσης, Χαϊκάλης (73΄ Μ.Καραγιάννης), Χατζάκος, Ρέππας

ΠΑΟ Βάρδας: M. Τσεκούρας, Λιόσης (39΄ λ.τρ. Δουλαβέρης), Κοτσώνης, Κούστα, Κ. Τσεκούρας, Λαθύρης, Διονυσόπουλος, Πλαστουργός (85΄ λ.τρ. Τρομπούκης), Θεοφάνης, Κόκας, Μαστραντωνάκης

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.